Spływ
Popradem
CZYSTA FRAJDA

Spływy pontonem dla każdego

najlepsze dla rodzin z dziećmi, znajomych oraz par

Spływy pontonem dla szkół, kolonii i obozów

bezpieczne dla grup dzieci i młodzieży

Najlepsza oferta dla firm

profesjonalne rozwiązania na wyjazdy integracyjne dla grup firmowych

Rzeka Poprad
idealna na spływ

Samym środkiem Beskidu Sądeckiego, częściowo wzdłuż granicy ze Słowacją płynie malowniczy Poprad. Obszar doliny razem ze znaczną częścią Beskidu Sądeckiego objęty jest ochroną jako Popradzki Park Krajobrazowy. Można tu spotkać wiele rzadkich gatunków roślin i zwierząt, a brak dużych zakładów przemysłowych powoduje, że krajobraz wciąż pozostaje piękny i nienaruszony.

Przyjmuje się, że źródłowym ciekiem Popradu jest Hińczowy Potok, który wypływa z Wielkiego Stawu Hińczowego w słowackiej części Tatr Wysokich, który następnie w Dolinie Mieguszowieckiej łączy się z potokiem Krupa, biorącym początek w Popradzckim Stawie. W ten sposób powstaje rzeka Poprad, która okrąża Wysokie Tatry od południa i wschodu, przecina słowackie miasto Poprad, po czym odpływa kotliną między Wysokimi Tatrami i Magurą Spiską, a Górami Lewockimi. Następnie mija zabytkową Starą Lubovnię i wąskim przesmykiem przeciska się przez Lubovnianską Vrchovinę. Do Polski wpływa we wsi Leluchów i dzieli Beskid Sądecki na dwie części: pasmo Radziejowej i pasmo Jaworzyny, tworząc piękną przełomową dolinę. W Kotlinie Sądeckiej, pomiędzy Starym a Nowym Sączem kończy swój 169 km bieg, wpadając do Dunajca. Sam Poprad nie ma większych dopływów – stanowią je jedynie górskie rzeczki i potoki.

Rzeka Poprad daje możliwość spływu na odcinku ok. 80 km z czego w Polsce na nieco ponad 60. W Popradzie widuje się raki, a od 2007 roku można obserwować bawet bobry. Spotyka się tu także czarne bociany i duże ilości czapli; a swoje ulubione miejsce ma nawet zimorodek. 
Poprad jest jednym z najwydajniejszych i najpiękniejszych łowisk legendarnej głowacicy. W rzece występują też pstrągi i duże ilości brzany, brzanki, klenia oraz świnki. Ryby te czasem można zaobserwować z pontonu podczas spływu.

To doskonałe miejsce do aktywnego wypoczynku. Czas spędzony tutaj z rodziną, czy przyjaciółmi dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń. Przepiękne beskidzkie pejzaże pobudzają wyobraźnię, a bliskość przyrody pozwala odpocząć od stresów dnia codziennego.

Aby uzyskać więcej informacji lub zarezerwować termin na spływ skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do nas! Efektem będzie frajda. Czysta Frajda.

Malownicza Muszyna
idealna na weekend

Na terenie dzisiejszej Muszyny i okolic (obszar 450km²) od XIII wieku do 1781 roku istniało Państwo Muszyńskie. Posiadało ono centrum administracyjne w Muszynie oraz co ciekawe, dysponowało własną administracją, sądownictwem, a także wojskiem. War­to od­no­tować, że w cza­sie ist­nie­nia owego Państwa pla­gą tych o­ko­lic by­ło zbój­nic­two, któ­re­go wie­lo­wie­ko­wy „do­ro­bek” u­pa­mię­tnia Mię­dzy­na­ro­do­wy Szlak Zbój­ni­ków Kar­pa­ckich. Muszyna jako miasteczko zostało lokowane u stóp wzgórza z zamkiem starościńskim przez króla Kazimierza Wielkiego w 1356 roku.

W latach dwudziestych XX wieku Muszyna stała się uzdrowiskiem, a w latach 1930 została przyjęta do Związku Uzdrowisk Polskich. Obecnie miejscowość przeżywa dynamiczny rozwój turystyki oferując odwiedzającym szereg ciekawym miejsc i atrakcji, co w połączeniu z jej niezwykle malowniczym położeniem daje możliwość aktywnego i efektywnego wypoczynku. Najwspanialszym zabytkiem okolic Muszyny jest dawna cerkiew pw. św. Jakuba Młodszego Apostoła – jest to jednocześnie najstarsza drewniana cerkiew w polskich Karpatach, która w 2013 roku wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Ponadto w Muszynie warto zobaczyć Muzeum Regionalne, odrestaurowany Zamek, historyczne piwnice oraz przespacerować się po ogrodach. Znajdziemy tam Ogrody Biblijne, Baśni i Legend oraz Ogrody Sensoryczne z wieżą widokową, gdzie oprócz łagodnej spacerowej architektury można spotkać alpaki, białe daniele, pawie, czy papugi. Lokalni przewodnicy proponują również zwiedzanie nietypowe np. śladami najmniejszego w Polsce nietoperza: podkowca małego (wielkości suszonej śliwki) zamieszkującego porozrzucane po okolicy drewniane łemkowskie cerkwie – również niezwykle klimatyczne i malownicze, będące niejako znakami rozpoznawczymi regionu. Ponadto oprócz spływów Popradem okolica proponuje także malownicze ścieżki rowerowe oraz baseny.

Aby uzyskać więcej informacji, ustalić agendę lub zarezerwować termin Wyprawy skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Zapraszamy do nas! Efektem będzie frajda. Czysta Frajda.

Pogoda na spływ Popradem

Najlepsza pogoda na spływ rzeką Poprad to ta bezdeszczowa.
Wbrew pozorom spływ jest dużo przyjemniejszy w zachmurzony, ale ciepły dzień niż w pełnym słońcu.
Upał wynagradza natomiast temperaturą wody, która w rzece Poprad osiąga ponad 20°C

zarezerwuj, bo warto

rezerwując zyskujesz

  • najlepszą, najbardziej doświadczoną, profesjonalną obsługę, która na Ciebie czeka
  • gwarancję bezpiecznego, atestowanego (nieprzypadkowego) sprzętu przygotowanego z myślą o Tobie
  • pontony dopasowane specjalnie do Twoich potrzeb i jednocześnie optymalnie dobrane do realnych warunków panujących na naszej rzece
  • dodatkowy osprzęt zwiększający bezpieczeństwo i komfort podczas spływu, przygotowane specjalnie dla Ciebie
  • poczucie relaksu, komfortu i bezpieczeństwa na wodzie
Usługi Rekreacyjne "Czysta Frajda"
Janusz Nosal
NIP: 734-110-53-76

Nasze linki

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub zarezerwować swój spływ Popradem

Copyright 2023 © Spływ Popradem - Czysta Frajda