III Festiwalu Piosenki Turystycznej „Babie Lato” w Żegiestowie-Zdroju

festiwal Żegiestów blog

Zapraszamy na koncert z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się 29 sierpnia na Łopacie Polskiej w Żegiestowie-Zdroju. Początek koncertu o godzinie 18.00.

Sierpień galopuje nieubłaganie. Już 1 września kolejne wakacje staną się historią, pozostanie nam tylko … dobrze się bawić. Nie przypadkowo więc w sobotnie popołudnie rozpocznie się prawdziwa muzyczna uczta! Tegoroczna edycja III Festiwalu Piosenki Turystycznej w Żegiestowie-Zdroju – pod sprawdzoną nazwą „Babie Lato” – będzie dużym wydarzeniem dla fanów muzyki. Tym razem czeka nas energetyczny koncert Roberta Kasprzyckiego – poety o duszy rockmana. Poza masą melodyjnych piosenek usłyszymy na pewno garść niepowtarzalnych anegdot. Będzie to muzyczna pigułka w klimacie poetyckim i folkowym. Na koncercie Artysta wystąpi wraz ze swoją formacją: Kasprzycki Band – prezentując tym samym pełną odmianę muzycznej mocy. To właśnie koncerty oddają prawdziwą moc Kasprzyckiego. W kontakcie z publicznością najpełniej emanuje on niezwykłą charyzmą – niespożyta energia i poczucie humoru sprawiają, że kontakt z widzami jest zarazem natychmiastowy i długofalowy.

Przed  publicznością wystąpi też Chwila Nieuwagi. To Zespół, który gra niezwyczajne koncerty, ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć – słuchając J. W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu – na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu – Rafał Kierpiec, perkusji – Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary – Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech.  Uwagę przykuwają również ciekawe teksty – część z nich to utwory znanych poetów (również Adama Ziemianina), z którym Zespół stworzył projekt literacko muzyczny pt. „Koncert na Ogrodowej”

Tym, którzy kochają balladę z niebanalną oprawą muzyczną spodoba się Zespół Pilar. Muzyka jaką prezentują to mieszanka jazzu, bluesa i samby, a o tym, co w życiu powinno być ważne i istotne można usłyszeć w ich tekstach. Ich każdy krok jest przemyślany, jak choćby w przypadku debiutanckiej płyty „Nasze poddasze”, której premiera nastąpiła w 2014r.

Pozostaje tylko sprawdzić, czy rzeczywiście! 🙂

Do zobaczenia więc.