spływ Popradem bezpieczeństwo

Spływ Popradem bezpieczeństwo podczas spływu to przede wszystkim największe doświadczenie w organizacji atrakcji spływ Popradem. To my przecieraliśmy szlaki i ustalaliśmy obowiązujące na naszej rzece standardy.

Jako jedyni stosujemy sprzęt najlepiej dobrany do warunków panujących na rzece Poprad. Zapewnia on pewność i łatwość sterowania w warunkach typowych dla tej rzeki – czyli często przy dość niskim poziomie wody. Nasze pontony posiadają optymalnie dobrane rozmiary i bardzo niewielkie zanurzenie. Wszystko to wydatnie ułatwia bezpieczny i komfortowy spływ. Bowiem sprzęt do warunków ekstremalnych nie sprawdza się na rzekach łatwych i odwrotnie).

Ponad to przed rozpoczęciem każdego spływu przeprowadzamy staranny instruktarz. Podczas niego odwołujemy się przede wszystkim do wypracowanego przez 8 lat doświadczenia w przygotowywaniu spływów oraz zdrowego rozsądku. Jest to o tyle istotne, że często długie i zbyt teoretyczne wykłady nijak się mają do rzeczywistych warunków panujących podczas spływu.

Oczywiście każdy z uczestników podczas spływu otrzymuje od nas kamizelkę asekuracyjną, a dzieci i osoby nieumiejące pływać – kamizelkę ratunkową. Kamizelki te podczas spływu uczestnicy powinni mieć cały czas na sobie. Dbamy także o to, aby trasa była odpowiednio dobrana do poziomu umiejętności uczestników, a dodatkowo na życzenie ponton może być prowadzony przez doświadczonego instruktora.

Dowiedz się więcej o naszym bezpieczeństwie i zarezerwuj swoje miejsce na spływ!