Spływ Popradem ponton atrakcje 

Spływ Popradem ponton atrakcje  to wspaniała przygoda sama w sobie, jednak nie kończy się ona na samym kontakcie z białą wodą. Na uwagę podczas spływu zasługuje też otaczająca rzekę przyroda. Walory widokowe Popradzkiego Parku Krajobrazowego są nie do przecenienia. Piękno otaczających rzekę Poprad brzegów zachwyci niemal każdego. Podczas spływu rozciąga się bowiem widok na rozległe, łagodne wzgórza Beskidu Sądeckiego – na odcinku Muszyna – Żegiestów – praktycznie nie zamieszkałego, ani nie zmienionego przez jakąkolwiek infrastrukturę. To doskonała okazja, by zwolnić, zresetować zmęczony umysł i korzystać z dostępnych walorów. W takich warunkach łatwiej też poświęcić czas i uwagę najbliższym.

Podczas spływu nietrudno spotkać czarnego bociana oraz inne rzadkie ptaki drapieżne czy wodne (czaple, a nawet zimorodki).

Występują tu także liczne bobry, które na szczęście nie budują swoich tam na trasie naszego spływu Popradem.

Spośród mnóstwa ryb pływających w Popradzie, na wyróżnienie zasługuje marzenie każdego wędkarza – głowacica. Jej piękny okaz można obejrzeć w słowackiej karczmie „U Financa” znajdującej się tuż przy rzece w Małym Lipniku.

Ponad Popradem znajdują się także średniowieczne zamki i ruiny jak choćby te w Muszynie i Rytrze.

W Andrzejówce widoczna jest także zabytkowa drewniana cerkiew łemkowska, będąca częścią szlaku architektury drewnianej, który z kolei stanowi nieodłączną część beskidzkich krajobrazów.

Zabukuj swoje miejsce na spływ piekną Doliną Popradu!