Spływ Popradem trasy kajakowe. Rzeka Poprad bierze swój początek w słowackich Tatrach. Dalej, przepływając przez Spisz, na wysokości Starej Lubowli „mężnieje” i staje się w całości dostępna dla kajakowych (i pontonowych) spływów Popradem. Daje to ok. 120km malowniczych i bardzo zróżnicowanych tras. Poniżej wspomnianej Starej Lubowli rzeka płynie szeroką, rozległą doliną, jej koryto natomiast jest wąskie i stosunkowo głębokie. Na tym odcinku bystrzyny są rzadkie, ale za to długie i szybkie, co pozwala poczuć nieco adrenaliny. Przekraczając granicę Polski w Leluchowie dolina zwęża w wyraźny sposób, a krajobraz wokół zmienia się z odkrytych słowackich łąk na porośnięte gęstym lasem zbocza. Koryto rzeki staje się wówczas szersze i przez to – płytsze, a brzegi niższe i bardziej dostępne. Płynąc tym odcinkiem spotkamy na swej drodze miejscowości: Muszynę, Żegiestów, Piwniczną i Rytro, których zabudowa częściowo reguluje bieg rzeki. Poniżej Ryterskiego zamku rozpoczyna się Kotlina Sądecka, gdzie okolica wyraźnie się wypłaszacza. Sama rzeka jednak, jakby na przekór, staje się technicznie bardziej wymagająca, aż do ujścia w Starym Sączu.

Dzięki takiej specyfice w naturalnych warunkach można zaplanować spływ trwający zarówno 2 godz., jak i 3-4 dni.

  • Od 1 lipca do 31 sierpnia zachęcamy przede wszystkim do korzystania z trasy Muszyna – Żegiestów (trwającej ok. 2 godz.) w promocyjnej cenie 🙂 Start z Muszyny o godz. 10.00 lub 14.00. Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna 509 99 88 12.
  • Polecamy także trasę wydłużoną Leluchów – Żegiestów (czas trwania ok. 4 godz.) Start z Muszyny o godz. 11.00. Konieczna wcześniejsza rezerwacja telefoniczna 509 99 88 12.

Trasy dłuższe i bardziej wymagające zazwyczaj obsługujemy do 30 czerwca i od 1 września.

 

Na życzenie jest możliwa także trasa wyznaczona i wyceniona indywidualnie.

Ważne jest, aby dłuższą planując wyprawę uwzględnić kondycję i doświadczenia najsłabszego z uczestników w grupie oraz aktualny poziom wody.

Logistyczne wsparcie w organizacji wyprawy znajdziesz tu!