Spływ Popradem kajak bezpieczeństwo

Posiadamy największe doświadczenie w organizacji spływu Popradem, co wydatnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo przygotowywanych przez nas spływów. Po prostu wiemy co jest ważne i na co zwrócić największą uwagę. To my przecieraliśmy szlaki i ustalaliśmy obowiązujące na naszej rzece standardy.

Co również istotne jako jedyni stosujemy sprzęt najlepiej dobrany do realnych warunków panujących na rzece Poprad. Zapewnia on pewność i łatwość sterowania w warunkach typowych dla tej rzeki – czyli często przy dość niskim poziomie wody. Zwyczajnie, sprzęt, który sprawdza się na rzekach łatwych (np. nizinnych) nie będzie dobrze funkcjonował na rzekach trudniejszych bądź ekstremalnych. I odwrotnie.

My zapewniamy optymalny sprzęt i największe na rzece doświadczenie, jednak każdy osobiście ma także wymierny wpływ na swoje bezpieczeństwo. Dlatego w trakcie spływu Popradem każdy kajakarz powinien mieć założoną kamizelkę (umiejący pływać – asekuracyjną, a pozostali ratunkową). Istotna jest także prawidłowa technika prowadzenia kajaka  (na co zwracamy jeszcze uwagę przed wypłynięciem) – ustawienie go na bystrzu w poprzek nurtu, to niemal pewna wywrotka. Podczas wsiadania i wysiadania stopę opieramy na środku szerokości kajaka i rękoma trzymamy za burtnice unikając przechyłów.

Na całej swej długości Poprad mieści się w pierwszym – najłatwiejszym stopniu wg skali white-water, dzięki temu kajakowy spływ Popradem dostępny jest także dla początkujących kajakarzy – warto jednak, by przynajmniej jedna osoba w kajaku miała za sobą już pierwszy kontakt z tego typu sprzętem pływającym.